منو
بستن

ساخت و ساز ساختمان

سیمانکاری نما

توضیحاتی در رابطه با سیمانکاری نما
پنجشنبه 1 فوریه 2018

نمای سیمانی یکی از نمونه های سخت بنا است که دارای ویژگی ها و امتیازات منحصر به فردی است. سیمانکاری نما موجب صرفه جویی در هزینه و وقت و ایفای نقش عایق صوتی و حرارتی به علت وجود سیمان به عنوان ماده اولیه می شود. همچنین دوام و پایداری بالای ان، طول عمر مفید نمای ساختمان را افزایش می دهد و موجب کاهش هزینه های تعمیر و بازسازی نما می شود. نماهای سیمانی انواع مختلفی دارد و به دسته های مختلفی مانند  تخته ماله، تگرگی، چکشی، سیمان شسته و …  تقسیم می شود.

طرح های به کار رفته در سیمانکاری نما می توانند از بین نمونه های موجود  و پیشنهاد شده توسط مجریان امر باشد و یا بنا بر درخواست مشتری طراحی و اجرا شود.

سیمانکاری نما می تواند به صورت یکدست و یا با ترکیب مواد دیگر مانند شیشه، فلز و … باشد.

 

سیمان کاری نما به علت مقاومت بالای که دارد، مناسب برای شرایط آب و هوایی متفاوت و دشوار است. می توان نمای سیمانی را به سب ها و فرم های متنوع و یا طبق سفارش مشتری تهیه و طراحی کرد که این امر، دامنه فرم های ممکن نمای نهایی را افزایش می دهد.
سیمانکاری نما می تواند در دو طرح سنگی و چوبی باشد که با رنگ کاری بر روی نما، ایجاد می شود.
اصلی ترین ماده و متریال مورد استفاده در سیمانکاری نما، سیمان است. این ماده از مواد آهکی، رس، سنگ گچ و … تهیه می شود. این ماده در محل اجرا و یا محل قالب گیری با مواد دیگر ترکیب و مورد استفاده قرار می گیرد.

 

images
امروزه نمونه های رنگی سیمان های مخصوص نما، تنوع بالایی در سیمان کار نما های ساختمان ها پدید آورده اند و طرفداران زیادی نیز دارند. این سیمان ها تمام ویژگی های مثبت سیمان سفید نما را در خود دارند. تنوعع بالای رنگ های پودر این سیمان، می تواند نماهای بسیار زیبایی ایجاد کند.

در سیمانکاری نما باید به نکاتی مانند دمای مناسب محل اجرا، نسبت ترکیب مناسب و درست مواد، اجرای اصولی، اجرا در زمان مناسب و استفاده از متریال با کیفیت و مناسب با شرایط مختلف توجه کرد.

 

 

نمونه کارهای نما توسط شرکت عمران زیما را می توانید در اینجا مشاهده کنید .

 

 

 

شماره تماس شرکت ساختمانی عمران زیما :    ۸۸۴۷۰۴۵۷ – ۰۲۱

 

 

تفاوت بتن و ملات و سیمان در چیست؟

نماسازی ساختمان و اصول ونکات آن

از مزایای روکش فلزی در بازسازی نمای ساختمان چه می دانید؟

برچسب ها

دیدگاه ها