منو
بستن

ساخت و ساز ساختمان

سقف کاذب

ایده هایی برای سقف کاذب داخلی
شنبه 27 ژانویه 2018

سقف های داخلی خانه بیش از پیش اهمیت پیدا کرده اند. سقف کاذب می تواند به فضاسازی، حجم دهی و نماسازی فضای داخلی و ساختمان ها کمک زیادی کند. اجرای سقف کاذب به نسبت موارد مشابه نصب و اجرای آسان تری دارند.  در ادامه پنج نمونه سقف کاذب متفاوت را مشاهده می کنید.

 

ایده های برای سقف کاذب

 

 

سقف های کاذب تیرچه دار

3-20

این سبک سقف معمولا دیوار پنجم نامیده می شود. معمولا این سبک سقف تخت به رنگ سفید مات رنگ آمیزی می شود.
تزیئناتی که برای این مدل سقف به کار می رود معمولا شامل تزییناتی است که در رابطه با منابع نوری موجود در سقف می باشند.
در برخی خانه ها این سقف ها به رنگ های تیره تر از دیوارها نیز در آمده اند و یا از رنگ های زنده تری مثل زرد، نارنجی تیره و یا بنفش  برای رنگ آمیزی ان استفاده شده است.
این نوع سقف کاذب نیاز به پایه های کمکی برای حفظ وزن تیرچه ها دارد.
نمای نهایی آن تمی صنعتی به فضای شما می دهد. این نوع سقف کاذب برای فضاهایی با ارتفاع کم مناسب نیست و شاید بتوان در خانه های ویلایی با بالا بردن سقف اصلی ارتفاع مناسب را ایجاد کرد، ولی ممکن است به مواردی مثل لوله کشی یا سیم کشی اصلی ساختمان برخورد کنید که مانع کار شما می شوند.

 

سقف های کاذب جانبی و جزئی

2-21

این سقف های کاذب در ارتفاعی پایین تر از سقف اصلی قرار می گیرند و نمایی مدرن ایجاد می کنند.
کاربرد آن ها بیشتر در مواردی است که مشتری بخواهد نورپردازی توکار را در قسمت خاصی به کار ببرد و یا قصد متمایز سازی فضای خاصی را داشته باشد. برای مثال در تصویر بالا از این نوع سقف  برای تمایز دادن فضای آشپزخانه از اتاق نشیمن، به جای استفاده از دیوار، از این سقف کاذب استفاد شده است.
برای این سقف نیز باید ارتفاع ساختمان را در نظر بگیرید، ولی این امر اندازه مدل قبلی مطرح نیست.
جنس این نوع سقف کاذب می تواند از هر نوعی باشد، جنسی مشابه دیوارها، چوبی و یا پنل های موجود در بازار باشد که بر روی سقف اصلی خانه تان قابل اجرا باشد.

 

پنل های سقفی با سبکی اروپایی

3-20

این سقف ها معمولا به فرم های مربعی و یا مستطیلی اند ولی به فرم های دیگری نیز می توان آن ها را سفارش داد.
این سقف ها نمای اروپایی زیبایی به اتاق های خانه می دهند، ولی نکته ای که باید توجه داشت این است که نمی توان در همه اتاق ها و فضاها از آن استفاده کرد.
استفاده از این پنل ها برای ایجاد سقف کاذب، در حال حاضر، جزو گزینه های کم خرج تر و کم دردسر تر در بین گزینه های موجود است و مدل های سراسری آن را به سختی می توان از سقف واقعی فضای مد نظر تشخیص داد.

 

سقف های کاذب قاب مانند

4-21

این نوع سقف ها نیز مانند سقف های کاذب است ولی از یک قاب بزرگ تشکیل شد ه که معمولا نورپردازی در داخل کار گذاشته می شود. این قاب 10% سقف اصلی را برای لبه ها جدا می کند پایین تر می آورد. اگر فضای بیشتری برای فضاسازی ندارید ولی سقف اتاق شما ارتفاع مناسب را دارد، می توانید از این مدل استفاده کنید. در این حالت با استفاده از ارتفاع موجود و سقف پیشنهادی، فضاسازی بسیار قابل توجهی را ایجاد کرده اید.

 

سقف طاق مانند برای فضاسازی بیشتر برای اتاق ها

5-16

از دهه 80میلادی تا به الان، این مدل سقف ها تغییرات زیادی کرده است و در حال حاضر به مرور محبوبیت خد را بازیافته است، با وجود این که از لحاظ اتلاف انرژی گزینه مناسبی محسوب نمی شود.
این نوع سقف ظرافت و زیبایی خاص خود را دارد و نمای متفاوت را نیز به همراه دارد.
این مدل باید در ساخت اولیه خانه ساخته شود و به سختی می توان در یک خانه ساخته شده و آماده، آن را اعمال کرد و از طرف دیگر، حذف آن از خانه های آماده کمی دشوار است. این سقف ها برای فضاهایی که نیاز به گرم شدن دارند بدترین گزینه است، زیرا اول باید کل فضای داخل طاق گرم شود، سپس هوای گرم به لایه های پایینی تر حرکت می کند.

سقف های کنفی رایج

6-14

سقف های کاذب کناف از رایج ترین و ارزان ترین راهکارهای موجود برای ایجاد سقف داخلی است. ایم مدل کاربردهای زیادی دارد، از کاهش ارتفاع ساختمان به صورت بصری تا فضاسازی مناسب.
این نوع سقف از ورقه های گچی تشکیل شده است که مستقیما بر روی سقف اصلی نصب می شوند. در بین ورقه ها نیز مجددا با مواد مخصوصی پر می شود. در نهایت اینکه نمای بیرونی و در معرض دید این سقف کاذب یکپارچه و یک دست خواهد بود.

 

 

می توانید نمونه کار شرکت عمران زیما را در رابطه با سقف کاذب پروژه بازسازی در اینجا ببینید

 

منبع : thespruce

 

 

شماره تماس شرکت ساختمانی عمران زیما :    ۸۸۴۷۰۴۵۷ – ۰۲۱

 

 

اصول بازسازی ساختمان به منظور کاهش هزینه های گرمایشی

انواع بازسازی و چگونگی اجرای هر کدام از آنها

بازسازی آشپزخانه و نکات آن

 

 

 

برچسب ها

دیدگاه ها